Shrnutí závodů Vančica 2015

Tak odezněl poslední den místních  závodů Vančica.  Bylo to setkání asi víc přátel, než závodníků.  Ve větší míře stálí účastníci, kteří se již několikrát  setkali na téhle trati a jenom prohazující se v pořadí. Úsměvy na tvářích,  radost a dobrá nálada byly  provázeny tímto posledním závodem. Nic se neobejde bez drobných komplikací, jednomu závodníku nám fotobuňka nestopla časomíru nebo přebrepty u řečníka. Jsme také jenom lidi a technika není nejnovější, ale myslím si že o to tu nešlo.

Byl mimořádný počet závodníků na kole pro  naše závody  a mezi nimi jedna žena a malý kluk, kteří bojovali se zkušenými harcovníky z Kašavy a Držkové. Nevzdali to a pokořili tento kopec ve slušném čase a někteří i dvakrát, před takovým výkonem smekám!

Ve šlapadlech se setkali ve špičce sobě známí a zkušení závodníci, kteří se již několik ročníků  přijedou hlavně zúčastnit a pokud se jim podaří vyhrát, tak je to odměna na správném místě. I přes vytížení v práci si našli čas zúčastnit se a pak znovu do práce.

Kategorie minibiků  nebyla úplně zastoupena jak dříve, trať není pro ně  ideální, přesto přijeli a předvedli, že se nebojí i této výzvy.

Pionýry  550, 555 měly konkurenci jak nových tváří tak stálých závodníků. Byly zde vidět i pěkně renovované stroje a majitelé se nebáli zúčastnit těchto závodů .

V kategorii Pio. klasik bylo největší zastoupení. Na můj vkus by se měly účastnit stroje, které jsou kompletní, teda i s plechařinou, ale nechali jsme tomu volný průběh, stačí pokud tam nejsou úpravy na motoru a podvozku. Na letošní ročník přijel i jeden medvěd a Pamela,kteří v poslední rozjížďce přijeli na jednom stroji Pionýr 05,protože medvědovi se ve startu zadřel jeho oř:-)

Speciály Pio. ovládl zase jako minulé ročníky neuvěřitelně upraveny stroj Jožky, který nenašel konkurenci i když mu pořád někdo dýchá na paty. Stačí mu  těsně před závodem  po roce vytáhnout stroj, nalít benzín a potom jenom přebere pohár za 1. místo. Jelikož jeho stroj je výsledkem vlastních přestaveb, zkoušení, ladění tak právem stojí na bedně .

Taktéž Simsony se rozrostly, byly tam pěkně spravené stroje, které si majitelé hledí, ale taky tam byl jeden pán z Brna, na kterého jsme byli hodně zvědaví, který do přihlášky napsal toto ( snad se nebude zlobit za zveřejnění) :

Provedené úpravy na motocyklu :- Pouze maličkosti, které soudruzi z NDR tehdy nevychytali, maličkosti vlastni výroby: Nerezové – leštěné úchyty blinkrů přední i zadní, zadní stupačky, nerezový  leštěný úchyt zadního světla, též lepší než z fabriky, nerezový leštěný nosič, nerezový leštěný úchyt výfuku to je dokonalost sama, a nerezové leštěné koleno výfuku – no to byla opravdu dřina to hezky vše ohnout, bez krabaceni a borceni. – A vše důkladně vyleštit. Tyto úpravy byly provedeny z důvodu, Ze stroj parkuje vice než patnáct let venku, za deště, mrazu a sněžení, bez jakéhokoliv zakryti, a chromy byly dost olezlé – hnusné. Snad ještě lak, ten je občas taky nutný. Jinak bez úprav motoru, palivové soustavy, a jiných zbytečnosti. Lépe to stejně nepojede, leda na úkor životnosti. A to vše doma na koleni… Jo Simson vydrží víc než auto, to už mám třetí. (konec citace přihlášky)

Radost nám dělají junioři, mají zájem příjít a ukázat, že se nebojí ani kopce, ani tolika diváků co byli na trati, pro ně by se měly pořádat hlavně takové akce, opravdová radost ze závodů šla na nich vidět.

Na konec kategorie ostatní kde jsme zařazovali ty,kteří nepasovali jinam, byla obsazena jedním z průkopníků těchto závodů panem Čevelou a dívenkou, která kromě toho, že jela jako z praku tak při čekání na vyhlašování výsledků jako profík zahrála na harmoniku a vše tím překvapila, dokonce se i zpívalo.

Počasí nám vyšlo, nikdo se nezranil, nikdo neplakal, pivo a limo teklo proudem, cigárko a nebo kabanos s udírny byl  dobrý, tak snad si všichni odnesli pěkný zážitek s posledního  závodu  Vančica 2015 pořádaného pár nadšenci.

Poděkování patří : dopíšu to hned jak si vytvořím seznam abych na někoho  nezapomněl.

napsal : Jakuba st.

 

Motoservis Jakuba běží na systému WordPress | RSS Článků | RSS Komentářů | Přihlásit se